izolacja przeciwwilgociowa

Izolacje przeciwwilgociowe BASF.

Firma BASF oferuje elastyczną membranę jednoskładnikową do zastosowań w zakresie izolacji przeciwigociowej betonu dla rynku europejskiego.

Firma BASF tworzy nowy standard w zakresie izolacji przeciwwilgociowej dla form cementowych:

  • Elastyczna i lekka membrana jednoskładnikowa;
  • Do zastosowań w zakresie izolacji przeciwwilgociowej betonu;
  • Przyspieszenie procesów technologicznych;
  • Produkt tworzony zgodnie z kryteriami programu LEED®.

Masterseal® FX 6100 jest lekką membraną cementową o skróconym czasie utwardzania, wykorzystywaną do wewnętrznych i zewnętrznych zastosowań – jako wodoodporna wyściółka dla konstrukcji chroniących przed dostępem wody oraz do ochrony nawierzchni betonowych przed uwęglanowieniem i działaniem chlorków. Kompozycja tworzywa Masterseal® FX 6100 sprawia, że jest to odpowiednia membrana dla miejsc podmokłych oraz piwnic. Zabezpiecza nawierzchnie betonowe przed uwęglanowieniem oraz działaniem chlorków.
W recepturze wykorzystano sproszkowane polimery, dzięki czemu 15-kilogramowe opakowanie Masterseal 610 FX zastępuje 25 kilogramów porównywalnych dwuskładnikowych produktów, które zazwyczaj wymagają dodatku 10 litrów płynnych polimerów. Zmniejszają się więc potrzeby magazynowe, ilość zużytych opakowań (do 50%), a koszty transportu są zredukowane. Masa pakowana jest do mniejszych worków o mniejszym ciężarze. Nowy produkt pozwala na zmniejszenie przestojów technologicznych dzięki skróceniu czasu twardnienia.

Jednoskładnikowa mieszanina jest odporna na mróz oraz pozwala na uniknięcie błędów podczas mieszania oferując przy tym wysoką wydajność i łatwość obsługi. Masterseal 6100 FX jest produktem przeznaczonym na rynek wybranych krajów europejskich. Dostępny jest w kolorach białym i szarym.

Wielofunkcyjna membrana wodoszczelna zapewnia odpowiednią jakość zabezpieczenia już przy pokryciu warstwą
o grubości 2 mm. Wytrzymuje ciśnienie wody sięgające 5 barów i zachowuje dużą elastyczność nawet temperaturze -10ºC (14°Fahrenheit) oraz przy pełnym zanurzeniu w wodzie.

Masterseal 6100 FX odporny jest również na podciśnienie – jako idealne zastosowanie do wewnętrznych rozwiązań przeciwwilgociowych dla konstrukcji podziemnych, np. piwnic. Ponadto membrana ma do 50% większą wydajność
w porównaniu z tradycyjnymi środkami do hydroizolacji. To sprawia, że nowy produkt jest bardzo ekonomiczny, ponieważ
na m² przypada zdecydowanie mniejsza ilość materiału. Odporność na niskie temperatury wydłuża możliwość przeprowadzania prac, dzięki czemu możliwe jest szybsze ich ukończenie. Masterseal 6100 FX jest tworzywem bardzo wytrzymałym – nie kurczy się, nie kruszy i nie pęka pod wpływem niskiej temperatury. Prace dodatkowe, polegające na wykonaniu poprawek w zakresie bezpieczeństwa i jakości są w tym przypadku zbędne.

Dążenie do zrównoważonego rozwoju jest dla firmy BASF kluczowym elementem w badaniach oraz podczas opracowywania nowych produktów i rozwiązań. Masterseal 6100 FX został zaprojektowany i opracowany zgodnie
z kryteriami programu LEED® (Przywództwo w Zakresie Efektywnego Energetycznie i Środowiskowo Projektu Budynku, opracowanego przez Amerykańską Radę ds. Zielonych Budynków), oraz uzyskuje następującą klasyfikację w ramach LEED:

  • Do dwóch punktów za wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu;
  • Do dwóch punktów za korzystanie z materiałów lokalnie dostępnych;
  • Do jednego punktu za materiał niskoemisyjny.

Formuła Masterseal FX 6100 opiera się na specjalnych sproszkowanych polimerach oraz środkach klejących.

Źródło: http://www.izolacje.com.pl/aktualnosc/id1372,izolacje-przeciwwilgociowe-basf

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *