Arcan

Z największą przyjemnością pragniemy poinformować, że nasza firma została dystrybutorem produktów hydroizolacyjnych marki Arcan. Firma ta to wiodący dostawca między innymi produktów uszczelniających pęczniejących w kontakcie z wodą.

Rozszerzona oferta = zadowolenie klienta

Satysfakcja klienta z oferowanych przez nas usług jest dla nas najważniejsza, dlatego tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy zostać dystrybutorem najwyższej jakości produktów hydroizolacyjnych firmy Arcan. Są to między innymi:

  • iniekcje przeciw wilgoci podciąganej kapilarnie,
  • masy hydroaktywne, które pęcznieją w kontakcie z wodą,
  • węże iniekcyjne,
  • żywice iniekcyjne,
  • płynne folie,
  • organiczno-mineralne hydroizolacje budowlane.

Serdecznie zapraszamy więc do zapoznania się ofertą produktów Arcan – gwarantujemy najwyższą jakość i niezawodność.

Czym jest hydroizolacja?

Izolacja jest zabiegiem, który przede wszystkim chroni fundamenty przed wilgocią. Materiały budowlane, ze względu na swoją porowatą strukturę wchłaniają wodę z gruntu i przenoszą ku górze. Brak odpowiedniej izolacji szybko prowadzi do zawilgocenia fundamentów i ścian, a tym samym osłabienia ich konstrukcji.

Izolacja fundamentów jest procesem, który warto rozważyć jeszcze przed rozpoczęciem budowy domu. To dlatego, że wykonanie izolacji w przypadku domów już postawionych jest znacznie bardziej złożone, a przez to czasochłonne i kosztowne.

Izolacja przeciwwilgociowa a przeciwwodna

Izolacja przeciwwilgociowa służy ochronie konstrukcji przed wodą, która nie wywiera ciśnienia. Możemy zastosować ją w przy0adku budowy domu na przepuszczalnym gruncie. Taka izolacja ochroni nas przed wodą pochodzącą z deszczu lub prze wilgocią podciąganą z gruntu. Jeżeli nasz dom znajdować się będzie na działce, na której znajduje się głównie żwir czy piasek, taka izolacja wystarczy – ten typ gruntu w bardzo szybkim tempie wchłania wodę pochodzącą z deszczu. Jeżeli jednak na naszej działce występuje ziemia taka jak glina czy ił, izolacja przeciwwilgociowa może nie wystarczyć.

Izolacja przeciwwodna jest z kolei idealnym rozwiązaniem, jeśli mieszkamy na wilgotnym terenie, gdzie woda ma tendencję do zbierania się wokół naszego domu. Rozwiązanie to należy zastosować szczególnie w przypadku, jeżeli fundamenty lezą poniżej poziomu wody gruntowej. Woda może wtedy napierać na elementy konstrukcji, powodując nie tylko przeciekanie do wnętrza dom, ale również naruszenie stabilności całego budynku.