Galeria Katowicka

Krótki opis produktu

Galeria Katowicka  galeria handlowa znajdująca się przy placu Wilhelma Szewczyka w Katowicach. Galeria powstała równolegle z modernizacją głównego dworca kolejowego w Katowicach oraz dworca autobusów miejskich – tworzy z nimi jeden kompleks.

W galerii o powierzchni użytkowej 52000 m² znalazło się blisko 250 sklepów i punktów usługowych, multipleks oraz parking podziemny z 1200 miejsc parkingowych. W galerii znajduje się także parking z 80 miejscami dla rowerów. Galeria posiada siedem kondygnacji: poziomy parkingowe -3 i -2, oraz poziomy handlowo-usługowe od -1 do +3.

Zakres wykonywanych prac

Izolacja pionowa ścin szczelinowych w pomieszczeniach technicznych garaży podziemnych.
Wykonano ok 3000 m2 izolacji w technologii Sopro. Izolacja wykonana została w oparciu o materiały Sopro AMT 468 szpachla z Trasem, oraz izolacja o DSF 523 . Prace trwały od kwietnia 2012 do sierpnia 2013- etapami.

Budowa galerii

W 2007 roku PKP podjęły decyzję o modernizacji dworca kolejowego w Katowicach i jego najbliższej okolicy. Inwestycja zakładała budowę dworca kolejowego, podziemnego dworca autobusowego, Galerii Katowickiej, budynku biurowego oraz przebudowę infrastruktury drogowej oraz reorganizację i uporządkowanie przestrzeni miejskiej w okolicy dworca. Konkurs na przeprowadzenie całości inwestycji wygrała hiszpańską spółka Neinver. 31 maja 2011 roku nastąpiło wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego dworca i galerii. Generalnym wykonawcą inwestycji był Strabag Sp. z o.o.. Otwarcie galerii miało miejsce 18 września 2013 roku o godzinie 10:00.