Ośrodek radioterapii w Kaliszu

Krótki opis obiektu

Ośrodek Radioterapii w Kaliszu jest innowacyjną realizacją w publicznym systemie ochrony zdrowia, ponieważ celem projektanta było połączenie zaawansowanej technologii medycznej z domowym komfortem. Inwestycja powstała na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu. Budynek o powierzchni użytkowej ponad 4000m2 ulokowano wśród szpitalnej zieleni na 10000m2 działce.

Obiekt to przyjazne pacjentom miejsce, które zapewnia światowe standardy leczenia oraz bardzo dobre warunki, dzięki którym pobyt w szpitalu nie będzie tylko przykrą koniecznością. Budynek jest dwukondygnacyjny, na parterze ulokowano zakład radioterapii i poradnie, na piętrze pomieszczenia socjalno-administracyjne oraz hostel dla pacjentów. Do dyspozycji chorych są wygodne dwuosobowe pokoje z łazienkami, jadalnia, sala klubowa oraz kawiarnia z letnim tarasem.

Wielkopolska inwestycja została otwarta w listopadzie 2014 roku, ale ze względu na brak drugiego aparatu do radioterapii przyjmowanie pacjentów było ograniczone i dopiero od 25 stycznia 2016 roku rozpoczęto pełną działalność.

 

Zakres wykonywanych prac