izolacja pozioma metodą iniekcji

Izolacja pozioma w starym domu

Jak powszechnie wiadomo stabilność danego budynku w dużej mierze zależy od fundamentów, dlatego też bardzo ważne jest wykonanie izolacji poziomej i pionowej. Dzisiejszy wpis to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, czy warto postawić na izolację pionową w starym domu i jakie są jej największe atuty.

Czy izolacja pionowa w starym domu jest naprawdę potrzebna?

W gruncie praktycznie zawsze gromadzi się niewielka ilość wilgoci, dlatego też ściany fundamentowe potrzebują niezawodnego zabezpieczenia. Głównym zadaniem izolacji pionowej jest nie tylko zabezpieczenie fundamentów bezpośrednio od strony gruntu, ale również od strony wewnętrznej danego budynku. Specjalna hydroizolacja układana jest bezpośrednio na ścianie fundamentów. Wielu fachowców dodatkowo osłania je specjalnymi materiałami termoizolacyjnymi. Sporo firm budowlanych w pierwszej kolejności ociepla ściany, tynkuje je i dopiero wówczas wykonuje profesjonalną hydroizolację. W takiej sytuacji warto zadbać o to, aby całą warstwę hydroizolacji osłonić folią kubełkową lub innymi materiałami.

Na jakie materiały postawić?

Aby izolacja pionowa w starym domu spełniała swoje zadania należy postawić na odpowiednie materiały. Do hydroizolacji pionowej najczęściej wykorzystuje się:

  • papę,
  • folię polietylenową,
  • folię PCW,
  • specjalne masy bitumiczne,
  • masy polimerowe,
  • zaprawy mineralne.

Jeżeli chodzi o papę to warto postawić na produkty modyfikowane SBS albo APP. Godne polecenia są przede wszystkim papy na osnowie poliestrowej, które doskonale nadają się do zgrzewania. Niestety zwykłe papy nie za dobrze radzą sobie pod powierzchnią gruntu. W przypadku folii polietylenowej można postawić nie tylko na folię LDPE ale również na HDPE. Warto postawić również na folie, które można zgrzewać na krawędziach, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej uzyskać jest idealną szczelność. Najlepszym materiałem wydają się masy bitumiczne, które są bardzo elastyczne i łatwe do nanoszenia. W dużej mierze to właśnie dzięki niej można wyrównać wszelkie nierówności. W bardzo niskich temperaturach lepiej sprawdzą się z kolei masy polimerowe, które mogą pochwalić się podobnymi parametrami jak masy bitumiczne. Doskonałymi właściwościami hydroizolacyjnymi charakteryzują się również zaprawy mineralne. Dzięki porządnej zaprawie mineralnej można nie tylko zabezpieczyć powierzchnie ścian fundamentowych, ale również je wyrównać.

Zalety tego rozwiązania

Izolacja pionowa w starym domu jest najprostszym sposobem, aby zabezpieczyć się przed wodą i wilgocią. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że izolacje pionowe ograniczają straty ciepła w budynku. Rachunki za ogrzewanie mieszkania cały czas idą w górę, dlatego też warto jak najszybciej postawić na porządną izolacje pionową. Opisując największe zalety warto wspomnieć również o idealnej szczelności i trwałości.

Nie należy zapominać o izolacji poziomej metodą injekcji

Zobacz naszą ofertę izolacji poziomej, izolacji dachu zielonego oraz nasz wpis o ocieplaniu budynków.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *