balkon

Izolacje balkonów i tarasów

Izolacje balkonów i tarasów jest niezbędnym elementem każdego budynku. Szczególnie właściciele własnych posesji dbają, by takie zabezpieczenie było w porę wykonane, a jego jakość była na naprawdę wysokim poziomie. Po co powinno się wykonywać taką izolację przeciwwodną? Jak to wygląda w praktyce oraz jaki efekt można uzyskać dzięki takiemu rozwiązaniu? Poniżej kilka cennych informacji.

Hydroizolacja tarasu oraz balkonu

Balkony i tarasy najbardziej narażone są na wilgoć oraz skoki temperatur. Dlatego też, już na etapie budowy domu lub bloku warto pomyśleć o solidnych i trwałych zabezpieczeniach, które w ostatnich czasie stały się bardzo popularne. Hydroizolacja balkonu czy tarasu polega więc na zastosowaniu odpowiednich środków, dzięki którym deszcz, śnieg ani rozlana przez użytkowników woda na balkonie nie spowoduje na nim szkód. Hydroizolacja na taras ma więc spowodować, że na naszej powierzchni powstanie specjalna bariera, która uniemożliwi przenikanie wody do całej konstrukcji. Dzięki czemu użytkownicy mogą być pewni, że miejsce to jest bezpieczne i niezawodne oraz, że nie pojawi się na nim korozja ani mech.

Izolacja przeciwwilgociowa balkonu

Izolacja przeciwwodna powinna być wykonana na etapie budowy budynku. Jest to dość spora inwestycja, dlatego zdarza się, że inwestorzy często rezygnują z niej ze względu na koszty. I po kilku latach niestety pojawiają się problemy, szczególnie tam, gdy taras znajduje się nad powierzchnią zamieszkałą (wówczas w pokojach na sufitach z czasem pojawia się wilgoć, grzyb lub zacieki). By tego uniknąć, warto znaleźć dobrych fachowców, którzy solidnie wykonają taką pracę. Dobra termoizolacja nie zależy tylko i wyłącznie od profesjonalnej firmy, która to wykona. Niezwykle ważny jest również dobór odpowiednich materiałów. Materiały powinny być zastosowane odpowiednio do konstrukcji tarasu czy balkonu. Im lepsze jakościowo materiały, tym lepiej. Zdaniem fachowców uszczelnianie balkonu najlepiej zatem wykonać hydroizolacją, która zrobiona jest na bazie mineralnej i dodatkowo jeszcze wzbogacona powinna być ona polimerami. Dlaczego odpowiedni będzie taki materiał? Zapewnia on wysoką szczelność oraz gwarantuje, że woda nie przedostaje się do konstrukcji. Na płytkach, które położone będą na balkonie czy tarasie nie pojawi się również grzyb ani mech.

Dlaczego warto skorzystać z usług doświadczonych fachowców?

Wielu deweloperów oraz firmy budowlane mają własne sposoby na konstrukcje budynków oraz ich zabezpieczenie. Jeżeli więc chce się wykonać fachowców uszczelnienie balkonu warto skontaktować się z osobami, które specjalizują się w tej dziedzinie. Wówczas można mieć pewność, że usługa zostanie wykonana na wysokim poziomie, ale i klienci otrzymają cenne porady oraz wskazówki jak to wszystko powinno wyglądać, by było bezpieczne, trwałe i niezawodne przez następne kilka a nawet kilkanaście lat. Sprawdzona firma wykona zabezpieczenia zgodnie z  obowiązującymi wymogami oraz najnowocześniejszymi technologiami. Warto zdecydować się na taką inwestycję już dziś. W związku z tym, serdecznie zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą.

zszywanie budynków

Zszywanie budynków

W ostatnim czasie coraz popularniejsze stało się w Polsce zszywanie budynków. Wiele starszych kamienic oraz nowo wybudowanych nieruchomości pod wpływem „pracy” ścian i elewacji ulega degradacji i zniszczeniu. Co zrobić by tego uniknąć? Podpowiadamy poniżej.

Czytaj więcej

izolacja pozioma

Izolacja pozioma ścian nośnych

Jedną z podstawowych czynności w trakcie stawiania nowych budynków jest zapewnienie ich optymalnej izolacji przed wilgocią. Warto wiedzieć, że izolacja pionowa nie jest jedyną formą ochrony, a co więcej – może okazać się niewystarczająca. Jak jeszcze zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Czytaj więcej

izolacja pozioma metodą iniekcji

Izolacja pozioma w starym domu

Jak powszechnie wiadomo stabilność danego budynku w dużej mierze zależy od fundamentów, dlatego też bardzo ważne jest wykonanie izolacji poziomej i pionowej. Dzisiejszy wpis to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, czy warto postawić na izolację pionową w starym domu i jakie są jej największe atuty.

Czytaj więcej

MULTI-BAUDICHT

MULTI-BAUDICHT 2K CHRONI ZAWSZE!

Zastosowania wewnętrzne i zewnętrzne, w nowym i starym budownictwie

Multi-Baudicht 2K łączy w sobie właściwości mostkujących rysy, mineralnych szlamów uszczelniających (MDS) oraz modyfikowanych tworzywami sztucznymi grubowarstwowych powłok bitumicznych (KMB/PMB) i nadaje się do stosowania we wszystkich zakresach hydroizolacji budowlanych.

Czytaj więcej

Poliuretanowa pianka natryskowa BASF. Sposób na ocieplenie dachu płaskiego.

Pianka natryskowa doskonale sprawdza się jako ocieplenie dachu płaskiego i dachu stromego oraz izolacja
termiczna ścian, stropów i podłóg. Poliuretanowa pianka Elastospray firmy BASF może być stosowana zarówno
na dachach nowych, jak i remontowanych. Materiał tworzy szczelną, bezspoinową powłokę, tak więc wyeliminowane
są mostki cieplne.

Czytaj więcej

hydroziolacja

Hydroizolacja fundamentów, renowacja nowego gmachu Muzeum.

Hydroizolacja fundamentów w zabytkowej kopalni
Prace nad wznoszeniem nowego muzeum rozpoczęto na przełomie czerwca i lipca 2011 roku. Generalnym wykonawcą prac było konsorcjum firm Ferrovial Agroman S.A. z Madrytu oraz Budimex S.A. z Warszawy.

Czytaj więcej