stacja kolejowa w Ostrowie Wielkopolskim

Przeciwdziałanie wilgoci w budynkach – nasze realizacje

Wilgoć to najgorsze, co może przydarzyć się w pomieszczeniu. Plamy na ścianach i brzydko odpadające tynki, a także bardzo nieprzyjemny zapach i nieestetyczne wykwity. Jest to typowy objaw obecności w budynku wilgoci, z którą niestety trudno jest wygrać. Z tego właśnie powodu warto stosować izolację poziomą, która jest w stanie bardzo skutecznie zapobiegać tym problemom. Przekonajcie się sami i sprawdźcie nasze realizacje.

Czytaj więcej

pęknięta ściana

Iniekcja wysokociśnieniowa

Plamy solne na ścianach piwnic, odpadające tynki czy smród stęchlizny wewnątrz obiektu – wszystkie te cechy są niestety objawem wilgoci. Zawilgocona konstrukcja jest mniej wytrzymała, ponieważ szybciej się starzeje. Problemy te rozwiązuje jednak iniekcja wysokociśnieniowa. W dzisiejszym wpisie powiemy, na czym polega i jakie niesie korzyści. Czytaj więcej

balkon

Izolacje balkonów i tarasów

Izolacje balkonów i tarasów jest niezbędnym elementem każdego budynku. Szczególnie właściciele własnych posesji dbają, by takie zabezpieczenie było w porę wykonane, a jego jakość była na naprawdę wysokim poziomie. Po co powinno się wykonywać taką izolację przeciwwodną? Jak to wygląda w praktyce oraz jaki efekt można uzyskać dzięki takiemu rozwiązaniu? Poniżej kilka cennych informacji. Czytaj więcej

zszywanie budynków

Zszywanie budynków

W ostatnim czasie coraz popularniejsze stało się w Polsce zszywanie budynków. Wiele starszych kamienic oraz nowo wybudowanych nieruchomości pod wpływem „pracy” ścian i elewacji ulega degradacji i zniszczeniu. Co zrobić by tego uniknąć? Podpowiadamy poniżej.

Czytaj więcej

izolacja pozioma

Izolacja pozioma ścian nośnych

Jedną z podstawowych czynności w trakcie stawiania nowych budynków jest zapewnienie ich optymalnej izolacji przed wilgocią. Warto wiedzieć, że izolacja pionowa nie jest jedyną formą ochrony, a co więcej – może okazać się niewystarczająca. Jak jeszcze zabezpieczyć budynek przed wilgocią?

Czytaj więcej

izolacja pozioma metodą iniekcji

Izolacja pozioma w starym domu

Jak powszechnie wiadomo stabilność danego budynku w dużej mierze zależy od fundamentów, dlatego też bardzo ważne jest wykonanie izolacji poziomej i pionowej. Dzisiejszy wpis to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, czy warto postawić na izolację pionową w starym domu i jakie są jej największe atuty.

Czytaj więcej

MULTI-BAUDICHT

MULTI-BAUDICHT 2K CHRONI ZAWSZE!

Zastosowania wewnętrzne i zewnętrzne, w nowym i starym budownictwie

Multi-Baudicht 2K łączy w sobie właściwości mostkujących rysy, mineralnych szlamów uszczelniających (MDS) oraz modyfikowanych tworzywami sztucznymi grubowarstwowych powłok bitumicznych (KMB/PMB) i nadaje się do stosowania we wszystkich zakresach hydroizolacji budowlanych.

Czytaj więcej

Poliuretanowa pianka natryskowa BASF. Sposób na ocieplenie dachu płaskiego.

Pianka natryskowa doskonale sprawdza się jako ocieplenie dachu płaskiego i dachu stromego oraz izolacja
termiczna ścian, stropów i podłóg. Poliuretanowa pianka Elastospray firmy BASF może być stosowana zarówno
na dachach nowych, jak i remontowanych. Materiał tworzy szczelną, bezspoinową powłokę, tak więc wyeliminowane
są mostki cieplne.

Czytaj więcej