pęknięta ściana

Iniekcja wysokociśnieniowa

Plamy solne na ścianach piwnic, odpadające tynki czy smród stęchlizny wewnątrz obiektu – wszystkie te cechy są niestety objawem wilgoci. Zawilgocona konstrukcja jest mniej wytrzymała, ponieważ szybciej się starzeje. Problemy te rozwiązuje jednak iniekcja wysokociśnieniowa. W dzisiejszym wpisie powiemy, na czym polega i jakie niesie korzyści.

Czym są iniekcje wysokociśnieniowe?

Jest to proces wpompowania pod ciśnieniem poprzez wywiercone otwory płynów iniekcyjnych. To bardzo skuteczna metoda hydroizolacji, ponieważ pozwala na eliminację zarówno zauważalnych, jak i ukrytych przecieków. Iniekcja wysokociśnieniowa to jedna z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod uszczelniania obiektów i likwidowania przecieków. Wykonuje się ją za pomocą wtłoczenia do konstrukcji substancji uszczelniającej, pod dużym ciśnieniem. W zależności od materiału stosuje się:

  • żele akrylowe,
  • żywice epoksydowe lub poliuretanowe,
  • krzemiany,
  • zaczyny betonowe.

Warto również zaznaczyć, że iniekcja wysokociśnieniowa to idealny sposób nie tylko na wilgoć. Metoda ta świetnie sprawdza się też w przypadku wzmacniania konstrukcji, stabilizacji gruntu czy izolacjach poziomych oraz pionowych.

Iniekcja wysokociśnieniowa to niezwykle innowacyjna metoda, dzięki której możliwe są bezinwazyjne naprawy. Szczególne znaczenie ma to w obiektach, w których dostęp do ścian jest utrudniony. Co więcej, metoda ta pozwala na wykonywanie prac praktycznie bez względu na panujące warunki atmosferyczne oraz porę roku.

Świadczymy usługi najwyższej jakości

W skład oferowanych przez nas usług wchodzi także iniekcja wysokociśnieniowa. Dzięki pracy nad osuszaniem wielu budynków użyteczności publicznej oraz domów mieszkalnych wiemy, jak sprostać każdemu, nawet najtrudniejszemu zadaniu. Ponadto, korzystamy jedynie z profesjonalnych, sprawdzonych środków. Wybieramy jedynie te posiadające wszelkie atesty. Na bieżąco uzupełniamy również swoją wiedzę uczestnictwem w szkoleniach i kursach.

Serdecznie zapraszamy więc do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. W razie jakichkolwiek pytań chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *