zszywanie budynków

Zszywanie budynków

W ostatnim czasie coraz popularniejsze stało się w Polsce zszywanie budynków. Wiele starszych kamienic oraz nowo wybudowanych nieruchomości pod wpływem „pracy” ścian i elewacji ulega degradacji i zniszczeniu. Co zrobić by tego uniknąć? Podpowiadamy poniżej.

Zszywanie budynków – jak to wygląda w praktyce?

Można zauważyć na wielu kamienicach i blokach metalowe elementy z bardzo dużą śrubą w środku. Elementy te zazwyczaj znajdują się na rogach nieruchomości lub po wewnętrznej stronie. Jest to element konstrukcyjny powodujący łączenie danych budynków między sobą. Ma to na celu ochronę budynku przed jego osiadaniem, drganiami czy inny nieprzychylnymi dla niego i dla jego mieszkańców zjawiskami.

Kto zajmuje się zszywaniem budynków?

Zażywaniem budynków zajmują się obecnie profesjonalne i fachowe firmy budowlane takie jak nasza. Nie każda jednak ma w swojej ofercie taką usługę, gdyż do tej czynności potrzebna jest odpowiednia wiedza, dobry sprzęt i sporo doświadczenia. Można jednak zaobserwować, iż coraz więcej fachowców zajmuje się tym, dzięki czemu uchroniono wiele miejsc przed katastrofą. Kto chce scalić budynki? Do takiej firmy zgłaszają się najczęściej:

  • sami właściciele kamienic,
  • mieszkańcy,
  • spółdzielnie mieszkaniowe,
  • osoby funkcyjne.

Różnorodne metody

Zszywanie budynków może odbywać się za pomocą różnorodnych metod. Najczęściej stosowana polega na użyciu wspomnianych wyżej kotw zabezpieczających, które wyglądają jak pręty spirali. Dzięki mim można zszyć ze sobą ściany nośne, narożniki oraz ściany wewnątrz budynku. Stosuje się to do wielu różnych budynków. Bez problemu można zszyć ze sobą ściany wykonane z suporeksu, z bloczków betonowych oraz z klasycznej cegły.

Zalety takiego rozwiązania

Wiele osób decyduje się na zszywanie budynków, gdyż dzięki niemu można zapobiec występowaniu różnorodnych negatywnych skutków dla całej nieruchomości. Budynek przestaje drgać, nie osiada oraz nie powstają większe rysy i pęknięcia na ścianach. Konstrukcja tak zabezpieczona jest dużo trwalsza i solidniejsza, dzięki czemu może przetrwać dłużej o kilka a nawet kilkanaście lat.

Jak wynika z powyższego, warto korzystać z tej metody, gdyż dzięki niej może przetrwać wiele budynkowi które wbrew pozorom wydają się być w kiepskiej kondycji. Takie zszycie ścian wcale nie jest kosztowne oraz czasochłonne, a może na następnych wiele lat ocalić dane nieruchomości przed całkowitym uszkodzeniem. Wystarczy znaleźć profesjonalistów, którzy podejmą się tego zadania i zrobią to w fachowy sposób.

1 komentarz

  • Osuszanie ścian metodą iniekcji krystalicznej sposobem na ich trwałość - TBD Kotula

    […] Zobacz również na czym polega zszywanie budynków. […]

  • Napisz komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *