iniekcja

Zaawansowane osuszanie metodą iniekcji krystalicznej

Metoda iniekcji krystalicznej jest niezwykle skuteczną metodą osuszania ścian. Problemy związane z wilgocią w domach najczęściej są skutkiem zaniedbań mieszkańców lub błędów konstrukcyjnych budynku. Wilgoć ma negatywny wpływ na zdrowie, może prowadzić do różnego rodzaju chorób oraz infekcji. Sprawdź więc, dlaczego warto zdecydować się na iniekcję krystaliczną.

Na czym polega iniekcja krystaliczna?

Odtworzenie prawidłowej izolacji nie zawsze jest możliwe. Istnieją jednak metody osuszania ścian, które nie skutkują naruszeniem konstrukcji budynku. Jedną z nich jest iniekcja krystaliczna – profesjonalna metoda polegająca na utworzeniu specjalnej warstwy uniemożliwiającej podciąganie wody z gruntu.

Osuszanie murów metodą iniekcji krystalicznej wymaga odpowiedniego oczyszczenia podłoża. W tym celu skuwa się zawilgocone tynku minimum 50 centymetrów nad widoczną granicą zawilgocenia. Powstałe miejsce uzupełnia się specjalną zaprawą uszczelniającą. Następnie w ścianie wiercone są otwory iniekcyjne o średnicy od 8 do 14 milimetrów i głębokości sięgającej grubości ściany. Powstałe otwory oczyszcza się, a następnie umieszcza w nich specjalne leki, przez które aplikuje się preparat. Po zakończeniu prac ścianę należy pozostawić nieosłonięta na około 3 tygodnie – umożliwi to odparowanie z niej wilgoci. Po tym czasie nawiercone otwory wypełnia się odpowiednią zaprawą uszczelniającą.

Zalety rozwiązania

Osuszanie ścian za pomocą iniekcji krystalicznej ma wiele zalet, a do najważniejszych należą:

  • jest to metoda uniwersalna, stosowana we wszystkich przypadkach zawilgocenia,
  • działa bez względu na rodzaj użytego materiału do budowy,
  • nie wymaga wstępnego osuszania murów,
  • używane preparaty są bezpieczne i jednocześnie bardzo skuteczne,
  • iniekcja krystaliczna nie narusza konstrukcji budowli.

Warto również dodać, że ta metoda posiada Atest Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie do stosowania beż żadnych ograniczeń technicznych i higienicznych.

Metoda iniekcji krystalicznej pozwala na pozbycie się wilgoci nawet ze ścian starych budynków, które nabrały sporo wody. Co więcej, rozwiązanie to nie tylko osusza mury, ale też uszczelnia je. Jest więc to idealne rozwiązanie dla już wybudowanych domów, które nie posiadają izolacji.

Zleć osuszanie budynku profesjonalistom

Osuszanie ścian metodą iniekcji krystalicznej z wilgoci można oczywiście wykonać samodzielnie, może to jednak prowadzić do niewystarczającego efektu. Warto więc zdecydować się na fachowców takich jak TBD Kotula. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że iniekcja krystaliczna zostanie wykonana prawidłowo. Serdecznie zapraszamy więc do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą oraz w przypadku jakichkolwiek pytań – do kontaktu.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *